PJ TDK – Dr. Madarassy Tamás – Piacképesség a jogi szakmában

Következő ülésünkön dr. Madarassy Tamás, a Madarassy Ügyvédi Iroda irodavezető ügyvédje lesz a vendégünk. Az ülés során a jogi szakmában való érvényesüléshez, valamint versenyképességünk növeléséhez kapunk útmutatót.

Az előadó összegyűjtötte, hogy melyek azok a kérdések, amelyek mentén haladni fog az előadás:

– Az egyetem alatt miképpen tehetem magamat leginkább piacképessé, hogyan fejlesszem magam?
– Milyen képességek kellenek / melyek a legfontosabb képességek a jogászi szakma során?
– Milyen képességbeli különbségek / elvárások vannak az egyes jogászi pályák között – Egyáltalán milyen pályák nyitottak jogi végzettséggel?
– Milyen továbbképzés ajánlható egyetem után?
– Hogyan változik a jogászi szakma, milyen új kihívások, tendenciák vannak?
– Milyen tudatos lépéseket lehet tenni az ideális pályaív érdekében?
– Az egyes szakmák (közjegyző, bíró, köztisztviselő, ügyvéd stb.) pályáját is végigtekintenénk,
– Mennyi idő alatt, milyen lépcsőkön keresztül vezet az út elejétől a csúcsig?
– Hogyan változik a munka karaktere az egyes lépcsőknél, mekkora a munka teher, az egyes lépcsőkhöz nagyjából milyen fizetés kapcsolódik?
– Milyen jellegzetes előnyei és hátrányai vannak az egyes pályáknak?
– Milyen speciális képességek, személyiségi jegyek kellenek az ottani karrierhez?
– Mennyire hozzáférhető, átjárható az adott pálya?

Az előadást követően lehetőségetek lesz kérdezni is a témával kapcsolatban.

Sok szeretettel várunk mindenkit csütörtökön 16 órától a Somló auditóriumban!

Facebook esemény link.